★★★★★ "Wiemy Co Robimy!!! Udzielamy DO 10 LAT Gwarancji" ★★★★★

Cennik usług budowlanych

Wszystkie prace wyceniamy indywidualnie.

Nie ma dwóch takich samych obiektów i takich samych sytuacji.

  • Przy wycenie remontu tarasu nie liczy się tylko jego powierzchnia, ale przede wszystkim szczegóły, których trzeba dopilnować aby wykonać go prawidłowo, obróbki, dylatacje, progi, przebicia, balustrady, spusty, wpusty, przeróbki, dostępność placu, itd.
  • Przy wycenie iniekcji liczy się grubość ścian, rodzaj materiału z jakiego ściana jest zbudowana, jednorodność ścian, pustki do wypełnienia, metoda iniekcji, rodzaj materiału użyty do jej wykonania, stopień zawilgocenia, sposób osuszenia ściany, dostępność, prace wykończeniowe, itd.
  • Przy wycenie izolacji pionowej liczy się dostępność placu, rodzaj nawierzchni jaką trzeba rozebrać i odtworzyć, grunt w jakim trzeba kopać, głębokość i szerokość wykopu, typ hydroizolacji, stan nawierzchni, połączenia izolacji fundamentu z izolacją cokołu, rodzaj termoizolacji, itd.

Generalnie każdy rodzaj prac (czy to docieplanie budynku, czy renowacja elewacji ceglanej, czy jeszcze inna usługa budowlana) zawiera określone elementy mające wpływ na cenę, im bardziej skomplikowany tym więcej. Czasem trudno jest przewidzieć wszystko co może być konieczne do wykonania, dlatego nieraz trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Materiały dobieramy tak aby ich jakość pozwalała nam dobrze i trwale wykonać zadanie i tak aby ich cena nie była niepotrzebnie wygórowana.

Czy może być taniej? Oczywiście, że może…

…My ze swojej strony staramy się dopracować technologię wykonania tak, aby robota została zrobiona tak jak powinna być zrobiona – cena wychodzi adekwatna do jakości. Jeśli chcesz żeby było taniej możemy użyć tańszych, trochę gorszych materiałów i mniej się przyłożyć do wykonania, albo w ogóle zrezygnować ze zrobienia jakiegoś elementu, jednak tylko i wyłącznie na Twoją odpowiedzialność.

Fajnie powiedział o tym angielski pisarz, malarz i poeta John Ruskin (1819–1900):

„Nie ma rzeczy na świecie, której nie można trochę gorzej wykonać i trochę taniej sprzedać a ludzie, którzy patrzą tylko na cenę zawsze będą ofiarami takich poczynań. Niemądrze jest zapłacić za dużo, ale jeszcze gorzej jest, gdy zapłaci się za mało.

Jeżeli zapłaci się za dużo można stracić trochę pieniędzy i to wszystko.

Jednakże, jeżeli zapłaci się za mało, wtedy czasem można stracić wszystko, ponieważ zakupiony przedmiot może nie wypełnić przeznaczonych mu funkcji.

Reguła gospodarki nie dopuszcza, żeby za małą cenę otrzymać dużą wartość. Wybierając najtańszą ofertę trzeba uwzględnić koszty ryzyka…

Gdy się to zrobi, wtedy nie ma się już tyle pieniędzy aby kupić coś lepszego…”

Teoria Kopernika-Greshama też to dobrze tłumaczy:

„Gdy uzyskujemy mniej więcej ten sam wynik finansowy przy zastosowaniu dwóch (…) produktów – zawsze dziś będzie prowadziło nas w kierunku wyboru lipy, prowizorki czy najgorszego chłamu , bez jakiejkolwiek refleksji do czego prowadzi to w dłuższej konsekwencji.”

~ Źródło: http://konradswirski.blog.tt.com.pl

Chciałbyś aby było szybciej i taniej? Ok. Z tym, że wtedy niekoniecznie będzie dobrze 😉

Podobno „złość z niewłaściwych rozwiązań trwa dłużej, niż radość z niskiej ceny”. Powiedział prof. Alfred Haack. Zdecyduj czy chcesz się przekonać czy miał rację 😉

 

Pracy jest dużo, a ponieważ wszyscy chcą żeby zrobić im dobrze, ale nie wszyscy są zdecydowani aby za tę jakość zapłacić, dlatego dla zainteresowanych z obrzeży i spoza Łodzi wprowadziliśmy drobną opłatę za dojazd w celu konsultacji i przygotowania propozycji rozwiązania. Niestety paliwa nie mamy za darmo, a czas pracy chcemy poświęcać osobom zdecydowanym na nasze usługi, dlatego liczymy że nas zrozumiesz. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, to koszt konsultacji odliczymy od opłaty za wykonanie zadania.