★★★★★ "Wiemy Co Robimy!!! Udzielamy DO 10 LAT Gwarancji" ★★★★★

Iniekcja Krystaliczna, Iniekcja Ciśnieniowa Łódź, Zgierz, Aleksandrów Łódzki

Iniekcja krystaliczna ŁódźZdarza się czasem, że w budynku brakuje lub po prostu uległa rozkładowi izolacja pozioma. W efekcie ściany podciągają wilgoć z gruntu, tynk murszeje, na ścianie pojawiają się wykwity i pleśń.

Co z tym zrobić?

Odtworzyć izolację poziomą poprzez np. wykonanie iniekcji krystalicznej lub ciśnieniowej.

Zasada działania jest prosta. Zablokować, wypełnić pory i kapilary w ścianie tak aby wilgoć nie mogła się nimi przedostać ku górze, ewentualnie zhydrofobizować je nasączając ścianę preparatem, który osadzi się w mikro-pustkach w taki sposób, że nada im właściwości odpychające wodę.

Efekt?

Prosty. Prawidłowo wykonana iniekcja krystaliczna czy ciśnieniowa na długie lata zabezpieczy ścianę przed wilgocią podciąganą kapilarnie.

Prawidłowo, czyli bezbłędnie, a błędów przy tego typu pracach może pojawić się całkiem sporo.

Np.:

 • źle dobrany preparat
 • pompowanie płynu w ścianę z pustkami (zdarzają się bardzo duże pustki)
 • zastosowanie iniekcji jednorzędowej tam gdzie powinna być wykonana iniekcja dwurzędowa, np. mury mieszane
 • zastosowanie iniekcji jednostronnej przy bardzo grubych murach
 • zbyt małe nasączenie muru płynem iniekcyjnym tam gdzie zdolność absorpcji jest większa
 • wykonywanie iniekcji grawitacyjnej w murach bardzo mokrych
 • zbyt szerokie rozstawy otworów
 • zbyt płytko lub zbyt głęboko wiercone otwory
 • obfite wyciekanie płynu podczas iniekcji

Iniekcja ciśnieniowa Łódź, odtworzenie izolacji poziomejNiektórych sytuacji nie da się przewidzieć przed rozpoczęciem prac, nawet wykonanie próbnych odwiertów nie zawsze zdradzi pełny obraz tego co nas czeka w dalszej części ściany. A przecież TY CHCESZ MIEĆ USŁUGĘ ZROBIONĄ DOBRZE, MAM RACJĘ???

Dlatego szacując koszt wykonania iniekcji trzeba uwzględnić różne nieprzewidziane sytuację, co sprawia, że cena niestety nie będzie zbyt niska. Jak zwykle coś za coś – jakość musi kosztować. Czy więcej? Kwestia dyskusyjna…

 • Jeśli zbijesz cenę na bardzo niską, a w trakcie prac wystąpią sytuacje wymagające zastosowania dodatkowych, drogich materiałów i dodatkowej robocizny, to jak myślisz, czy wykonawca z chęcią i uśmiechem na twarzy sfinansuje Ci remont płacąc pieniędzmi z własnej kieszeni, czy może raczej będzie kombinował co zrobić, żeby choć trochę, ale jednak zarobić??
 • Jeśli zrobisz robotę taniej, ale źle, to później musisz wykonać ją jeszcze raz, wtedy już w normalnej cenie. Logika podpowiada, że lepiej od razu zrobić tak jak należy.

Jeszcze jedna rzecz, którą podkreślić należy, iniekcja krystaliczna oraz iniekcja ciśnieniowa nie jest osuszaniem ściany. Iniekcja likwiduje przyczynę, ale likwidacja skutku wymaga innych, często niestety bardzo pracochłonnych zabiegów.

A poniżej stary i słabej jakości film (nagrany aparatem fotograficznym 🙂 ) odnośnie iniekcji, ale jeśli temat Cię interesuje to być może warto posłuchać 😉

Więcej filmów nt. odtworzenia izolacji poziomej metodą iniekcji znajdziesz w kolejnych zakładkach menu.

 

skąd wilgoć na ścianie domu piwnicy fundamentu hydroizolacja fundamentów łódź zgierz aleksandrów hydroizolacje fundamentów łódź aleksandrów zgierz hydroizolacje łódź pabianice zgierz aleksandrów konstantynów iniekcja krystaliczna łódź zgierz aleksandrów konstantynów pabianice iniekcja krystaliczna łódź zgierz aleksandrów pabianice konstantynów iniekcja łódź zgierz aleksandrów iniekcja osuszanie budynków łódź aleksandrów zgierz izolacja fundamentów łódź zgierz aleksandrów izolacja fundamentów pionowa łódź zgierz aleksandrów osuszanie budynków łódź aleksandrów zgierz osuszanie budynków łódź zgierz aleksandrów osuszanie fundamentów łódź aleksandrów zgierz osuszanie fundamentów łódź zgierz aleksandrów osuszanie ścian łódź aleksandrów zgierz osuszanie ścian łódź zgierz aleksandrów

—-

Usługi budowlane Łódź