★★★★★ "Wiemy Co Robimy!!! Udzielamy DO 10 LAT Gwarancji" ★★★★★

Iniekcja ciśnieniowa czy grawitacyjna?

iniekcja krystaliczna łódź zgierz aleksandrów konstantynów pabianiceIniekcja grawitacyjna

…teoretycznie może być wykonana przez każdego, dlatego, że nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu. Należy wykonać otwory w ścianie, zamocować pojemniczki na płyn i uzupełniać jego ilość. Płyn bardzo powoli wchłonie się w ścianę wytwarzając przeponę zabezpieczającą przed podciąganiem wilgoci kapilarnie.

Praktycznie metoda ta jest skuteczna przy ścianach o kapilarnym współczynniku wilgoci poniżej 60% i nie wypełni porów powietrznych.

Warto wspomnieć, że iniekcja krystaliczna również jest wykonywana metodą grawitacyjną, jednak w tej metodzie wilgoć w ścianie jest potrzebna, a im jej więcej, tym metoda jest skuteczniejsza. Niestety nie jest w stanie zrobić jej każdy, ponieważ dostęp do substancji wtaczanej w ścianę mają tylko licencjonowani wykonawcy.

W mojej ocenie zdecydowanie skuteczniejsza niż zwykła, chemiczna iniekcja grawitacyjna będzie…

Iniekcja ciśnieniowa…

Przy przy wykorzystaniu specjalnych pomp, za pośrednictwem zamocowanych w ścianie pakerów, tłoczy się w ścianę pod ciśnieniem specjalny płyn. Iniekcja ciśnieniowa jest też dużo szybsza niż metoda grawitacyjna i daje możliwość znacznie lepszego wysycenia muru.

 


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Oferujemy Usługi budowlane Łódź. Zapraszamy do kontaktu.