★★★★★ "Wiemy Co Robimy!!! Udzielamy DO 10 LAT Gwarancji" ★★★★★

Iniekcja ciśnieniowa – Jak się pozbyć wilgoci z domu, piwnicy, ze ściany?

Iniekcja Krystaliczna Łódź Zgierz AleksandrówJedną z metody pozbycia się ze ścian wilgoci podciąganej kapilarnie jest wykonanie iniekcji ciśnieniowej odpowiedniej, przeznaczonej do tego i indywidualnie dobranej substancji, która wytworzy w ścianie blokadę zabezpieczającą. Uniemożliwi wilgoci dalsze przemieszczanie się z gleby w górę ściany, a z czasem przyczyni się do jej wysychania.

Iniekcja ciśnieniowa, jak również grawitacyjna czy iniekcja krystaliczna sama w sobie nie jest osuszaniem. Aby osuszyć ścianę potrzebne są inne działania, jednak zacząć trzeba od zlikwidowania przyczyny zawilgocenia i jeśli przyczyną jest podciąganie kapilarne, czyli podciąganie wilgoci z gruntu, to iniekcja ciśnieniowa właśnie tę przyczynę ma zlikwidować.

Sytuacja dotyczy budynku w którym nie ma izolacji poziomej, lub jest wykonana nieprawidłowo. Celem iniekcji jest jej odtworzenie. Jeśli występują inne przyczyny zawilgocenia to prawdopodobnie wymagane będą inne działania w połączeniu z iniekcją ciśnieniową albo zamiast niej. Dlatego bardzo ważne jest zdiagnozowanie przyczyny.

Jak wygląda wykonanie iniekcji?

To zależy od jej rodzaju, jest co najmniej kilka. Każda polega na wykonaniu nawiertów w ścianie, wtłoczeniu odpowiedniej substancji i zaślepieniu otworów. Najpopularniejsze metody to iniekcja ciśnieniowa, grawitacyjna i krystaliczna. Omówię je w osobnym artykule.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Oferujemy Usługi budowlane Łódź. Zapraszamy do kontaktu.