★★★★★ "Wiemy Co Robimy!!! Udzielamy DO 10 LAT Gwarancji" ★★★★★

Oszczędność na hydroizolacji, czyli skutki złego zabezpieczenia fundamentu przed wilgocią.

oszczędność na hydroizolacji skutki złego zabezpieczenia fundamentu przed wilgociąPrace hydroizolacyjne należą do tych kosztownych, dlatego klienci czasem zastanawiają się jak by tu przyoszczędzić, np odpuszczając wykonanie niektórych prac, albo prosząc o zastosowanie tylko częściowych rozwiązań. Czy to ma sens?

Zdarzają się sytuacje, kiedy klienci u których wykonujemy izolację pionową fundamentu chcą zrezygnować z ujętego w projekcie ocieplenia ścian styropianem. W takiej sytuacji trzeba liczyć się z zamarzaniem i rozmarzaniem ścian przynajmniej do 1 m głębokości poniżej poziomu gruntu. W ścianie może gromadzić się wilgoć, na jej powierzchni szron, a to w efekcie doprowadzi do szybkiego zniszczenia ściany.

Są sytuacje kiedy izolację pionową wystarczy wykonać z tzw mazideł, ale są też sytuację kiedy trzeba zastosować tzw izolację typu ciężkiego. Jest droższa, ale dużo trwalsza i mocniejsza i czasem konieczna. Na jej strukturę działa nie tylko woda, ale też chemiczne substancje bardzo szkodliwe zarówno dla niej jak i dla ścian budynku. Zdecydowanie lepiej aby cierpiała izolacja, a nie budynek.

Odtworzenie izolacji poziomej np. poprzez wykonanie iniekcji ciśnieniowej – zdecydowanie nie jest tanie, ale jeśli do czynienia mamy z podciąganiem wilgoci z gruntu i zaniechamy działania w celu jej ograniczenia to możemy się spodziewać wykwitów na ścianie, łuszczenia farby, pleśni bardzo niezdrowych, odpadającego tynku, wykruszających się fug, osłabienia ściany i to wszystko wędrować będzie coraz to wyżej i wyżej.

Oszczędność prawdopodobnie będzie tylko pozorna. Po czasie na naprawę skutków z wcześniejszych zaniechań będzie trzeba wydać jeszcze więcej pieniędzy.


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Oferujemy Usługi budowlane Łódź. Zapraszamy do kontaktu.